E-TWINNING

E-twinning  - Współpraca międzynarodowa

Święta Bożego Narodzeniu tuż tuż, a uczniowie naszej szkoły przez ostatnie dwa tygodnie tworzyli  autorskie kartki bożonarodzeniowe. W  ramach portalu edukacyjnego eTwinning uczestniczyli w dwóch projektach międzynarodowych.

Pierwszy projekt : Wymiana kartek bożonarodzeniowych ze szkołami z innych państw. Była to również świetna okazja do przypomnienia sobie zwrotów związanych z życzeniami w języku  angielskim.  Nasze kartki zawędrowały do Rumunii, Portugalii, Litwy, Łotwy, Słowenii, Hiszpanii, Grecji, Serbii, Chorwacji oraz jednej ze szkół w Polsce. Mamy nadzieję, że i my nie będziemy musieli długo czekać na kartki od naszych zagranicznych przyjaciół. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w tworzeniu kartek!

Drugi projekt: Piosenka świąteczna w języku angielskim oraz w języku ojczystym, prezentacja multimedialna dotycząca tradycji bożonarodzeniowych w danym kraju. W drugim projekcie brały udział młodsze dzieci z klasy I oraz II naszej szkoły.  Serdeczne podziękowania dla wychowawców tych klas.

Udział w projektach ma na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości, a także zachęcanie do nauki języków obcych.

KARTKI BOŻONARODZENIOWE WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY