WYJAZD DO OPERY NOVA W BYDGOSZCZY NA OPERĘ "STRASZNY DWÓR"

Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na operę ,,Straszny dwór"

20 września 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku brali udział w wyjeździe tematycznym do Opery Nova w Bydgoszczy na operę Stanisława Moniuszki ,,Straszny dwór" w ramach projektu  ,,Patroni Roku edycja 2019". Wyjazd stał się okazją do rozwijania odczuć estetycznych, umiejętności kulturalnego zachowania się, rozbudzania zainteresowań i ciekawości poznawczej. Uczniowie mieli okazję przekazywać sobie nawzajem swoje zainteresowania muzyczne i rozwijać je  w oparciu o kontakt z „żywą muzyką”. Mogli poznać zasady savoire-vivre panujące w operze, nabyć dobrych manier, szczególnie, że była ich to pierwsza wizyta w operze.

Jednym z punktów wyjazdu był spacer po Ciechocinku (tężnie) i ulicami Starego Miasta w Bydgoszczy.

Od godziny 19.00 uczniowie byli świadkami wielkiego widowiska operowego pt. ,,Straszny dwór" - polskiej opery w czterech aktach skomponowanej przez Stanisława Moniuszkę w latach 1861–1864. Posiadając cechy romantyczne i komediowe zarazem, dzieło cechowało silne zabarwienie patriotyczne

Pierwszy kontakt z wielką sztuką z pewnością zachęci uczniów do dalszego jej poznawania dzięki szeregu wrażeń i estetycznej satysfakcji. Swój aplauz wyrazili owacjami na stojąco.