ZAKOŃCZENIE I MODUŁU

Wspólnie wybraliśmy i  czytaliśmy lekturę pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" Justyny Bednarek.

ZADANIE PIERWSZE

W zadaniu pierwszym pięknie pokolorowaliśmy okładki lekturników oraz uzupełniliśmy je o najważniejsze informacje dotyczące lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

ZADANIE DRUGIE

Uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek. Zakładki ozdobione były postaciami pochodzącymi z czytanej lektury. Znalazły się na nich skarpetki, bohaterki przygód
z lektury. Uczniowie do wykonania swoich prac użyli kredek, mazaków, wycinanek i plasteliny.

ZADANIE TRZECIE

Jako zadanie trzecie uczniowie kl. II przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury
pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek, który zawiesiliśmy w kąciku czytelniczym
i udostępniliśmy do obejrzenia uczniom i nauczycielom naszej szkoły oraz  rodzicom.

ZADANIE CZWARTE

Zorganizowaliśmy w naszej klasie WYSTAWKĘ na temat czytanej lektury. Każdy kolejny rozdział miał swoją kartkę tytułową. Po przeczytaniu rozdziału lektury przypinaliśmy na tablicy uśmiechniętą  buźkę. Wesoły emotikon przesuwał się po kolejnych przeczytanych rozdziałach, aż dotarł do końca.

ZADANIE PIĄTE

Przygotowaliśmy wspólnie kącik czytelniczy, w którym znalazły się książki proponowane do przeczytania w projekcie oraz ulubione propozycje czytelnicze uczniów. Na ścianie obok powiesiliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
W kąciku czytelniczym ustawiliśmy także CZYTUSIE, które przypominały nam o systematycznym czytaniu.

ZADANIE SZÓSTE

Zaprosiliśmy mamy uczniów, aby przeczytały nam rozdział książki i wspólnie z nami omówiły przygodę SZAREJ SKARPETKI.

Bawiliśmy się świetnie! Czekamy na dalsze przygody
z modułem II.

Beata Radecka