WYCIECZKA DO ŁODZI

30 października 2019r. uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Łodzi na koncert ,,Moniuszko inaczej" w ramach realizacji zadań projektu ,,Patroni Roku" edycja 2019.  Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do odbioru dzieł sztuki operowej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością Stanisława Moniuszki

Pomysłodawcami muzycznej podróży przez współczesne brzmienia byli: Krzysztof Warzyniak i Krzysztof Brzeziński. Znane dziewiętnastowieczne arie i pieśni Stanisława Moniuszki w niecodziennych aranżacjach - od swinga przez rock, reggaeton, po elektroniczny dubstep  zaskoczyły młodych widzów i wywołały miłe wrażenia.

W programie koncertu znajdowało się kilkanaście utworów w odsłonach popowych, rockowych czy rapowanych. Wśród nich pieśń ,,Znasz-li ten kraj" czy aria Skołuby z opery ,,Straszny dwór". Uczniowie mogli usłyszeć również m.in. swingowej wersji ,,Gdyby rannym słonkiem" oraz pieśń ,,Czary" w wersji reggaetonowej.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni - jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Znajduje się ona na obszarze zabytkowego Parku Źródliska. W Palmiarni rośnie około 4,5 tys. okazów flory. Wśród roślinności znajdują się alejki, oczka wodne. Jest to miejsce unikalnych kolekcji ogromnych palm. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę, czytając umieszczone tabliczki informacyjne o znajdujących się tam roślinach.