KONKURS - ZUS

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie na temat: „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” , który był prowadzony w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Celem  konkursu było:

1. „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” – jako  element kampanii edukacyjno-informacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

2. Upowszechnianie wiedzy o korzyściach z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, posiadania rachunku bankowego oraz otrzymywania na nie świadczeń z ZUS.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy – materiału wyjaśniającego, który będzie przedstawiał  korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze i odnosił się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz wygoda i ułatwienie życia codziennego.

3. Konkurs skierowany był  do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, jak również studentów.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział:

Uczniowie z klasy III  - Katarzyna Chmielecka i Dominika Żakieta.

Uczennica klasy V – Martyna Ciesielska

Uczniowie klasy VII – Weronika Starczewska, Agata Kuźnicka i Filip Wójkowski

Do II etapu centralnego zakwalifikowały się prace uczniów:

1.       Film – Martyna Ciesielska – kl. IV-VI

2.       Komiks – Weronika Starczewska, Agata Kuźnicka, Filip Wojtkowski  – kl. VII - VIII

Każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał dyplom wraz z upominkami promującymi ubezpieczenia społeczne.

Opiekunami byli:  Pani Anna Dyszkiewicz, Pani Bożena Petrykowska i Pani Katarzyna Chojnacka