WARSZTATY PLASTYCZNE POD HASŁEM „ SPERSONALIZUJ SWÓJ KUBEK Z FIMO”

W dniach 23 i 24 marca 2022 r. uczniowie klasy I i III brali udział w warsztatach plastycznych pod hasłem  –  „Spersonalizuj  swój  kubek  z  FIMO”.  Organizatorem  konkursu było Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Warsztaty  odbyły  się w siedzibie Stowarzyszenia w Łącku.

Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem ozdabiały swoje kubeczki masą firmy FIMO, tworząc przepiękne obrazki według własnego pomysłu. Każdy uczeń zaprojektował swój własny kubeczek. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Masy plastyczne termoutwardzalne FIMO to grupa materiałów do prac modelarskich  i dekoratorskich, których utrwalenie następuje po wypieczeniu w piekarniku. Szeroka gama kolorystyczna i duża różnorodność efektów sprawiają, że prace są bardzo ciekawe. Można z nich tworzyć figurki lub biżuterię, a także wspaniałe dekoracje przez oklejanie przedmiotów z różnych materiałów takich jak szkło, drewno, metal, ceramika, kamień. Miękki materiał pozostaje plastyczny do momentu wypieczenia, a efekt końcowy jest trwały i estetyczny.

Dzieci zabrały swoje kubeczki do domu.

Serdecznie dziękujemy Paniom, które prowadziły warsztaty za bardzo miłą atmosferę.

Wychowawczyni klasy I -    Beata Radecka

Wychowawczyni klasy II – Bożena Petrykowska