POWITANIE WIOSNY 2022

21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Sierakówku postanowili potraktować ten dzień w sposób wyjątkowy. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, zamiast w zwykłych plecakach książki i zeszyty przynieśli w różnych ,,opakowaniach” (np. koszyki, lodówki turystyczne, walizki itp.).

Rodzice przygotowali ognisko z kiełbaskami. Były też owoce i słodycze. O godzinie 12.00 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby podziwiać kreatywność i kunszt wykonania strojów ekologicznych przygotowanych przez uczniów klas IV – VIII. Pomysłowość i różnorodność użytych materiałów sprawiła, że pokaz wiosennej mody ekologicznej bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Wszystkim kreatorom mody wręczono pamiątkowe dyplomy i słodycze. Dzieci z klas  I – III przygotowały i zaprezentowały kolorowe plakaty z motywem wiosny oraz marzanny. Dla nich też przygotowano nagrody w postaci słodyczy.

Uroczystość powitania wiosny sprawiła wszystkim wiele radości. Imprezę przygotowały: Jadwiga Mańkowska i Emilia Rędzikowska.