DZIEŃ KOTA

Obchody Dnia Kota w naszym kraju przypadają na dzień 17 lutego. Głównym celem tego święta jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów.

W związku z powyższym w piątek 16 lutego w klasie III zorganizowano  zajęcia z okazji Dnia Kota. Wszystko w tym dniu kręciło się wokół kota. Mówiliśmy o kocich zwyczajach, jak wygląda typowy koci dzień, jakie są rasy kotów. Dzieci poznały ciekawostki o kotach, słuchały jak należy opiekować się kotem. Rozmawialiśmy także o dzikich kotach drapieżnych żyjących na świecie. Uczniowie opowiadali o swoich kotkach, które mają w domu. Na zajęciach dzieci rozwiązywały krzyżówki, wykreślanki,  quizy na tablicy multimedialnej, a także  kodowały portrety kotów. Ten dzień na pewno rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Pozdrawiamy wszystkich miłośników kotów!