MALTA W OCZACH DZIECKA

MALTA W OCZACH DZIECKA - FILM

Dnia 29.01.2021 r. w Szkole Podstawowej w Sierakówku w związku z realizacją projektu ,,UCZMY SIĘ DLA SIEBIE I DLA INNYCH – DOSKONALENIE ZAWODOWE KADRY ŹRÓDŁEM SUKCESU SPOŁECZNOŚCI WIEJSKIEJʺ odbyła się prezentacja oraz projekcja filmu o urokliwym, wyspiarskim państwie - Malta. Będzie  to  w przyszłości docelowe miejsce szkoleń nauczycieli biorących udział w projekcie w celu podniesienia jakości pracy szkoły oraz  podniesienia kwalifikacji zawodowych kadry pedagogicznej. Celem prezentacji i filmu było przybliżenie historii, położenia geograficznego, klimatu, fauny i flory, zabytków, kuchni maltańskiej oraz zwyczajów panujących na wyspie. Dzieci klas I-III  z zaciekawieniem oglądały i poznawały urokliwe zakątki Malty. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie umiejętnie wyszukiwali  nowych  informacji na temat  poznanego państwa. Wielu  z nich odkryło w sobie chęć podróżowania i zwiedzania ciekawych miejsc na świecie. Niewątpliwie była to okazja do motywacji uczniów, aby systematycznie uczyli się języka angielskiego, który jest najczęściej używany w kontaktach międzynarodowych.

Po przeprowadzonej prezentacji uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym ʺMALTA W OCZACH DZIECKAʺ . Wszystkie prace były bardzo interesujące, kreatywne i oddające piękno Malty. Wytwory uczniów zamieszczono na tablicy informacyjnej dotyczącej projektu KA 101 – MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ.

MALTA - PREZENTACJA