MISJA PROGRAMOWANIE 2019-2021

Realizujemy nowy projekt "Misja: programowanie"

Celem projektu jest popularyzacja wczesnej nauki programowania nie tylko w szkołach ale też w bibliotekach i domach kultury.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosili gminę Gostynin do udziału w projekcie: Misja Programowanie. Dzięki niemu szkoły w naszej gminie  będą oferować naukę programowania. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zostali już przygotowani do samodzielnego prowadzenia zajęć z kodowania, które zostało wprowadzone do podstawy programowej klas
I-III w roku szkolnym 2017/2018.

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA

Udziału w  szkoleniach z nauki programowania dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, na którym nauczyciele poznali zabawy wprowadzające najmłodszych w świat kodowania, dowiedzieli się, jak przygotować dzieci do twórczego korzystania z gier
i aplikacji dostępnych w Internecie, nauczyli się, jak programować w języku Scratch oraz sterować robotami edukacyjnymi. Nauczycielom przedszkoli zapewniane jest wsparcie trenera w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z uczniami. Otrzymaliśmy m.in. podręcznik zawierający wskazówki,  jak uczyć programowania w klasach I-III i gotowe scenariusze lekcji. Uruchomiona została platforma internetowa, na której działa forum wymiany dobrych praktyk i gdzie są dostępne wszystkie materiały wypracowane w ramach projektu. Nauczyciele uczestniczą również w webinariach, dzięki którym mogą rozwijać swoją wiedzę w dziedzinie nauki programowania. Szkoła Podstawowa w Sierakówku otrzymała  bezpłatnie roboty PHOTON  polskiej produkcji i tablety Huawei oraz maty edukacyjne.  Będzie to przydatna pomoc podczas nauki kodowania.

ZAJĘCIA PODSUMOWUJĄCE - FILM