ZAKOŃCZENIE II MODUŁU

Uczniowie klasy II zrealizowali II MODUŁ ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

W MODULE II  „Zwierzęce lekturki spod chmurki” wspólnie wybraliśmy i  czytaliśmy lekturę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Często uczniowie z mojej klasy włączają się w akcje charytatywne, między innymi pomagamy naszej lokalnej fundacji Animal Ghost, dlatego najtrafniejszym według nas wszystkich wyborem była książka o przygodach Lampo. W DRUGIM MODULE wybraliśmy i zrealizowaliśmy sześć zadań.

ZADANIE PIERWSZE

W zadaniu tym uzupełniliśmy i pokolorowaliśmy strony związane z przeczytaną lekturą pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Uczniowie klasy II z dużą dbałością o estetykę i szczegóły uzupełniały karty
z lekturnika. Wzbogacili je o własne pomysły rysunków
oraz gotowe, wklejone kolorowanki.

ZADANIE DRUGIE

W następnym zadaniu zorganizowaliśmy konkurs głośnego czytania lektury pt. „O psie, który jeździł koleją”. Chętni uczniowie czytali po jednym rozdziale książki, której bohaterem był pies Lampo. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu drogą głosowania wybraliśmy najlepiej czytających uczniów klasy II. Pierwsze miejsce zajęła Zuzia, drugie Mateusz, a trzecie miejsce przypadło Rafałowi. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami,
a najlepiej czytający uczniowie  otrzymali nagrody.

ZADANIE TRZECIE

Jako zadanie trzecie uczniowie kl. II przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury pt. „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Zawiesiliśmy go
w kąciku czytelniczym i udostępniliśmy do obejrzenia uczniom i nauczycielom naszej szkoły oraz  rodzicom.

ZADANIE CZWARTE

Zadanie czwarte polegające na wykonaniu legowiska dla zwierzaka dało uczniom wiele radości. Mogły wykazać się pomysłowością i fantazją w wykorzystywaniu różnych materiałów oraz umiejętnością pracy w grupie. Uczniowie klasy II wykonali wspaniałe legowiska, do których włożyli przyniesione przez siebie maskotki. Okazało się, że przygotowanie wygodnego i bezpiecznego miejsca do wypoczynku dla zwierzaka jest nie tylko łatwe, ale
może też sprawić wiele przyjemności.

ZADANIE PIĄTE

Zorganizowaliśmy w naszej klasie WYSTAWKĘ na temat czytanej lektury pt. „O psie, który jeździł koleją”. Znalazły się na niej ilustracje z lektury, przedstawiające głównych bohaterów oraz mapa podróży psa Lampo. Wystawkę wzbogaciły figurki psa Lampo wykonane z plasteliny  przez uczniów klasy II. Dzieci chciały w ten sposób uczcić bohaterski czyn psa, w którym Lampo oddał życie, ratując małą Adelle. Przygotowaliśmy także wspólnie kącik czytelniczy, w którym znalazły się książki proponowane do przeczytania w projekcie oraz ulubione propozycje czytelnicze uczniów. Zaprosiliśmy dzieci z klasy III oraz oddziału przedszkolnego, aby je zachęcić do czytania książki o psie Lampo. Maluchy z wychowawcą obejrzały WYSTAWKĘ, krótki film o przygodach psa Lampo oraz wysłuchały fragmentu lektury czytanej przez Zuzię – laureatkę KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA. Na zakończenia każdy przedszkolak namalował portret psa Lampo.

ZADANIE SZÓSTE

Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę darów dla podopiecznych fundacji Animal Ghost. Zbieraliśmy karmę, smycze, ręczniki, poszewki, koce, miski, obroże i zabawki dla zwierzaków. Wszystko to przekazaliśmy przedstawicielkom fundacji na spotkaniu zorganizowanym w naszej szkole.

Bawiliśmy się znakomicie! Czekamy na dalsze przygody
z modułem III.

Beata Radecka