PATRONI ROKU EDYCJA 2019

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa w Sierakówku przystąpiła do konkursu grantowego organizowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej „Patroni Roku” edycja 2019 na realizacje projektów związanych z patronami roku uchwalonymi przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronów roku 2019r. celem przedsięwzięcia było uhonorowanie i umocnienie historycznego znaczenia wyróżnionych postaci: Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Anny Walentynowicz, Stanisława Moniuszki oraz wydarzeń: Unii Lubelskiej i Powstań Śląskich.

Wśród trzydziestu laureatów konkursu grantowego PATRONI ROKU EDYCJA 2019 znalazł się projekt Szkoły Podstawowej im Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Sierakówku związany z motywem tematycznym - Stanisław Moniuszko. Idą przewodnią projektu było upamiętnienie patrona, uznanego za zasługi i szczególne znaczenia dla naszej Ojczyzny. Udział w projekcie jest wyrazem uznania dla jego dokonań twórczych i formą uczczenia dwusetnej rocznicy urodzin twórcy opery narodowej.

W ramach realizacji projektu podejmowane są następujące działania:

Powyższe przedsięwzięcia będą miały na celu promocję sylwetki i dorobku kompozytorskiego o zasięgu nie tylko lokalnym, ale i międzynarodowym  (Braga w Portugalii i Makole w Słowenii).