TURNIEJ UNIHOKEJA - 19.11.2021

W dniu 19.11.2021r. na Hali Sportowej MOSiR  w Gostyninie odbył się turniej unihokeja w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2007 i młodsi. Do turnieju zgłoszono  drużyny unihokeistów ze Szkoły Podstawowej w Białotarsku, Szkoły Podstawowej z Teodorowa, Szkoły Podstawowej z Lucienia oraz UKS ze Szkoły Podstawowej w Sierakówku. Łącznie 70-ciu uczniów oraz 6-ciu opiekunów. Głównym celem imprezy było zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez organizację zajęć unihokejowych oraz wzięcia udziału w turnieju. Taka forma organizacji zajęć pozalekcyjnych stworzyła możliwość zwiększenia aktywności sportowej, wpłynęła bardzo pozytywnie na integrację grupy młodzieży  z terenu gminy. Na potrzeby turnieju ze środków Urzędu Gminy Gostynin zakupiono 2 bramki do unihokeja, piłki do unihokeja, 2 kaski bramkarskie, kije do unihokeja, zestaw bramkarski do unihokeja, puchary, medale, stroje oraz pompony dla cheerleaderek. Zawodnicy otrzymali wodę oraz poczęstunek regeneracyjny. Tego typu przedsięwzięcia o charakterze sportowym cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Turniej przeprowadzono w ramach realizacji zadania publicznego pod hasłem ,,Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” - ,,NIE dla używek - TAK dla aktywności sportowej".

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Sierakówku, wśród chłopców zwyciężył  pierwszy skład Szkoły Podstawowej w Białotarsku.

Puchary dla najlepszych strzelców turnieju otrzymali: Julianna Okupska (SP Sierakówek) oraz Krzysztof Gołębiewski (SP Białotarsk I).

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta:

Miejsce 1     SP Sierakówek

Miejsce 2     SP Białotarsk I

Miejsce 3     SP Białotarsk II

Chłopcy:

Miejsce 1    SP Białotarsk I

Miejsce 2    SP Lucień

Miejsce 3    SP Sierakówek

Miejsce  4   SP Teodorów

Miejsce  5   SP Białotarsk II

Turniej w całości został sfinansowany ze środków  Urzędu Gminy Gostynin.