LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności
w tych obszarach przez uczniów.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku otrzymała wsparcie w wysokości 60 000 złotych i zakupiła:

• Lutownica YATO, YT-82457
  • Mikrokontrolery, vcloudpoint
  • Oświetlenie do realizacji nagrań z Softbox'em, Massa
  • Aparat z kamerą z akcesoriami, Canon EOS 250D
  • Statyw z akcesoriami, Scope ST-330A
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Sennheiser, MKE200
  • Gimbal, dji, RONIN-SC,
  • Drukarka 3D - Flash Forge
  • Filamenty, Colorfil PLA
  • Zestaw MODI Odkrywca, Luxrobo
  • Mikroport - SONY, model ECM-W2BT
  • Okulary VR (4 sztuk) PREMIUM
  • Kostka do VR
  • Licencja do VR 3 lata
  • Filament PLA 1,70/1,75
  • Notebook Dell Vostro 3500 i31115G4/256GB/8GB/Win10P
  • Pojedyncza ławka
  • Krzesło
  • sala językowa na 16 stanowisk

Nasz pierwsze wydruki na drukarce 3D.