KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY - KLASY I - III

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I - III biorą udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 9 milionów dzieci. W tym roku po raz 16. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji.

Każda placówka, która bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymuje bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Przedszkola i szkoły podstawowe otrzymują materiały w formie elektronicznej. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi ze scenariuszami lekcji i pomocami dydaktycznymi będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Zasady programu

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej.

1. W programie mogą wziąć udział szkoły podstawowe (klasy I-III), przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego i punkty przedszkolne z całej Polski.
  2. Co roku nowa edycja programu rozpoczyna się wraz ze startem nowego roku szkolnego.
  3. Zgłoszenia do programu są możliwe przez wypełnienie formularza zapisowego dostępnego na stronie internetowej: pl lub podczas rozmowy telefonicznej prowadzonej na zlecenie Organizatora.
  4. Program trwa od 1 września 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku.
  5. Każde zgłoszone do programu przedszkole otrzymuje bezpłatne materiały edukacyjne w formie elektronicznej, które obejmują:
    1. Scenariusze zajęć z kartami pracy,
    2. Filmy i inne pomoce dydaktyczne o tematyce związanej ze scenariuszami lekcji,
    3. Certyfikat potwierdzający przyznanie Tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”,
    4. Dyplom dla dziecka za udział w programie.
  6. Każda zgłoszona do programu szkoła podstawowa otrzymuje bezpłatne materiały edukacyjne w formie elektronicznej, które obejmują:
    1. Scenariusze zajęć z kartami pracy,
    3. Certyfikat potwierdzający przyznanie Tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”,
    4. Dyplom dla dziecka za udział w programie.
  7. Materiały zostaną udostępnione w październiku 2023r. w formie elektronicznej.
  8. Program polega na przeprowadzeniu (do 30 czerwca  2024 r.) przez nauczycieli  2zajęć tematycznych związanych z tematyką ekologii, dbania o przyrodę, aktywnego wypoczynku i ruchu. Zajęcia powinny zostać zrealizowane w oparciu o dostarczone przez Organizatora materiały.
  9. Po zrealizowaniu wszystkich scenariuszy lekcyjnych przedszkole otrzymuje prawo posługiwania się specjalnym Certyfikatem potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.
  10. Po realizacji programu nie jest wymagany raport, ani dokumentacja zdjęciowa. Program kończy się wypełnieniem Ankiety podsumowującej (dostępna będzie na stronie listopada 2023r.). Po wypełnieniu Ankiety placówka otrzymuje na skrzynkę email Certyfikat.

owej.