SCENARIUSZ LEKCJI DLA KLASY 4 - JĘZYK ANGIELSKI

Scenariusz lekcji dla klasy 4 - język angielski

Temat lekcji:  Ćwiczenia leksykalno – gramatyczne. Zapoznanie z wiadomościami na temat  Malty.

Grupa wiekowa: dzieci – wiek 10 lat, klasa 4

Czas trwania : 45 minut

Cele szczegółowe (operacyjne) lekcji:

Uczeń:

rozpoznaje słownictwo związane z przedmiotami, przyborami używanymi  szkole,

zna i stosuje czasownik "to be",

wymienia atrakcje turystyczne Malty,

rozpoznaje podstawowe symbole Malty, znane miejsca,

rozpoznaje flagi i kraje, stosuje nazwy w języku angielskim,

potrafi odnaleźć informacje w czytanym i słuchanym tekście,

potrafi utworzyć dialog w języku angielskim,

potrafi wyszukać w Internecie  informcje na temat krajów europejskich. CIA.gov site. World Fact Book. Flags of the World.

Metody i techniki nauczania: pogadanka, prezentacja, praca samodzielna, w parach i grupach, ćwiczenia interaktywne.

Środki dydaktyczne:

komputer, internet, karty obrazkowe, mapa świata

Przebieg lekcji

1. Sprawdzenie listy obecności

2.  Nawiązanie do tematu lekcji. Prezentacja i przekazanie informacji na temat  Malty.

3. Na podstawie ukrytych przedmiotów wprowadzenie lub przypomnienie nazw przyborów  używanych w klasie, szkole, np. a pencil case,a  pen, a ruler, a sharpener itp.. Uczniowie odgadują ukryte przedmioty oraz je pisują.

4. Omówienie warunków geograficznych Malty na podstawie mapy,  prezentacja atrakcji turystycznych wyspy.

5. Zapisanie w zeszycie nazw związanych z Maltą,

6. Rozmowa o  atrakcjach turystycznych Malty oraz o korzyściach wynikających ze znajomości języka angielskiego.

7. Tworzenie dialogu z podziałem na role- pierwsze spotkanie .

8. Powtórzenie czasownika to be i jego zastosowanie w zdaniach.

9. Praca w grupach - wyszukiwanie w internecie informacji  w języku angielskim na temat flag i krajów europejskich  CIA.gov site on Word Fact Book and Flags of the World.

10.   Sprawdzenie wiadomości, podsumowanie lekcji.

11.Rozwiązanie  interaktywnego testu wiedzy o Malcie https://podroze.onet.pl/ciekawe/malta-co-o-niej-wiesz-quiz/4g00dw7

12. Sprawdzenie wiadomości, podsumowanie lekcji.