ZAKOŃCZENIE I MODUŁU II EDYCJI

MIĘDZYNARODOWY

PROJEKT EDUKACYJNY „CZYTAM Z KLASĄ”

W roku szkolnym 2020/2021 w klasie II i III realizowana jest innowacja pedagogiczna  pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” - międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów najmłodszych  klas edycja II, autorstwa Honoraty Szaneckiej.

Celem projektu jest:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
  • wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski

i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

W grudniu uczniowie klasy II i III ukończyli I Moduł projektu – „Mała chmurka w krainie drzew”.

Po przeczytaniu wybranej lektury (kl. II – „Babcia na jabłoni” Miry Lobe, kl. III – „Drzewo do samego nieba” Miry Jaworczakowej”) uczniowie założyli lekturniki i wykonali następujące zadania:

1. Przeczytali opowiadanie "Mała chmurka w krainie drzew", a następnie zrealizowali wybrane zadania umieszczone w scenariuszu zajęć.

2. Przygotowali w klasie DRZEWO CZYTELNICZE.

3. Wykonali plakat zachęcający innych do czytania papierowych książek.

4. 10 października zorganizowali Światowy Dzień Drzewa.

5. Na dużym arkuszu szarego papieru wspólnie  wykonali z wydzieranki - postać głównego   bohatera przeczytanej lektury.