POGADANKA - " NIE dla używek - TAK dla aktywności sportowej "

W ramach realizacji projektu ,,Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” dnia29.10.2021r. w Szkole  Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku odbyła się  pogadanka na temat profilaktyki uzależnień,  wspomagania dziecka w jego rozwoju oraz  przeciwdziałania patologiom. Do projektu przystąpił Uczniowski Klub Sportowy ,,Sportowcy - Sierakówek" działający przy szkole. Prowadzącą spotkanie była Pani Ewa Wachowicz.

Kolejne przedsięwziecie  w ramach projektu miało miejsce 18.11.2021r. -  pogadanka prowadzona przez Panią Renatę Strzelecką - Brzezińską. Głównym celem spotkań było kształtowanie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy, wzbogacenie wiedzy na temat zniszczeń organizmu i skutków społecznych spowodowanych spożywaniem używek,          a także poznanie stanowiska uczniów na temat środków uzależniających, wdrażanie do autorefleksji i samooceny, wzmocnienie zachowań asertywnych.  Tematyka szkoleń zwróciła uwagę młodzieży na istotne problemy związane ze współczesnymi zagrożeniami  czyhającymi  na nich.  Prowadzące  wskazały  również  sposoby  radzenia  sobie  z nimi oraz rolę nauczycieli i rodziców jako przewodników. Pogadanki miały na celu również wskazanie prawidłowych wzorców zachowań i wzmacnianie poczucia własnej wartości. Podczas szkoleń zostały wykorzystany film: ,,Uzależnienia behawioralne – Internet, gry komputerowe, zakupoholizm, hazard".

Projekt w całości finansowany jest ze środków Urzędu Gminy Gostynin.