WARSZTATY DLA RODZICÓW

Zapraszamy na kolejne warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

Wiele okoliczności staje się źródłami niepokoju, stresu i lęku oraz naszego gniewu, co oddziałuje na nas, nasze dzieci i całe rodziny. Jak w tym co trudne budować dobre relacje, pozostawać „w zgodzie z sobą”, szanować granice innych? Jak nawiązywać kontakt, pracować nad więzią z dziećmi, młodzieżą? Jak lepiej próbować się nawzajem zrozumieć? Chcemy w tym Wam pomóc. Chcemy wyjść naprzeciw coraz częściej pojawiającej się, potrzebie psychoedukacji dot. „życia emocjonalnego” dziecka, wzajemnej, konstruktywnej komunikacji, podniesienia umiejętności wychowawczych rodziców w zakresie poprawy relacji i tworzenia więzi z własnym dzieckiem.

Zapraszamy Was od 05.10.2022 r. na CZWARTY cykl warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców „MYŚLĘ, CZUJĘ, POTRZEBUJĘ - być bliżej dziecka i siebie jednocześnie”, prowadzonych przez zespół psychologów, terapeutów i pedagogów. Zajęcia adresowane są do wszystkich rodziców dzieci ze szkół podstawowych oraz szkół średnich w Gostyninie. Pierwszy i drugi cykl warsztatów spotkał się z dużym zainteresowaniem. Posiadamy informacje zwrotne, iż wiedza zdobyta podczas spotkań stała się bardzo użyteczna.

Proponowane przez nas cykliczne warsztaty, dzięki treningom odbywającym się na zajęciach, dadzą Wam możliwość poszerzenia wiedzy i wdrożenia nabytych umiejętności w życie. Stworzą one szansę pogłębienia świadomości i rozwinięcia umiejętności w zakresie rozumienia i radzenia sobie z trudnymi emocjami dziecka, wzmacniania poczucia jego wartości i sprawczości, rozwijania świadomości zasobów i mocnych stron, dialogu bez przemocy, wprowadzenia młodego dorosłego w etap dojrzewania oraz dorastania bez nałogów.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram spotkań:

BLOK I

DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I – III

„Sztuka skutecznej komunikacji – jak rozmawiać z własnym dzieckiem” Część 1 - termin 25.10

„Sztuka skutecznej komunikacji – jak rozmawiać z własnym dzieckiem” Część 2 - termin 08.11

„Asertywność – naucz dziecko sztuki bycia sobą” Część 1 - termin 15.11

„Asertywność – naucz dziecko sztuki bycia sobą” Część 2 - termin 22.11

BLOK II

DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS IV – VIII

„Jak relacje w rodzinie wpływają na dziecko?” Część 1 - termin 26.10

„Jak relacje w rodzinie wpływają na dziecko?” Część 2 - termin 09.11

„Kryzys w rodzinie – jak przetrwać i zadbać o siebie i dziecko?” Część 1 - termin 16.11

„Kryzys w rodzinie – jak przetrwać i zadbać o siebie i dziecko?” Część 2 - termin 23.11

BLOK III

DLA RODZICÓW UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

„Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów – rozmowy o więzi” Część 1 - termin 24.10 / 27.10

„Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów – rozmowy o więzi” Część 2 - termin 07.11 / 10.11

„Jesteś kimś więcej niż myślisz – rozmowy o poczuciu własnej wartości nastolatka” Część 1 - termin 14.11 / 17.11

„Jesteś kimś więcej niż myślisz – rozmowy o poczuciu własnej wartości nastolatka” Część 1 - termin 21.11 / 24.11

16:30 – 18:30 – I grupa / 18:30 – 20:30 – II grupa

Warsztaty odbywać się będą w budynku Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 3 Maja w Gostyninie.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie obecności pod nr tel. 691 940 302