WIECZÓR FILMOWY

WIECZÓR FILMOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIERAKÓWKU

W związku z realizacją projektu ,,Uczmy się dla siebie i dla innych – doskonalenie zawodowe kadry źródłem sukcesu społeczności wiejskiejʺ w grudniu 2020r. zorganizowano wieczór filmowy dla uczniów klas VI i VII. Obejrzeli oni film pt. ʺHow the Grinch Stole Christmasʺ (ʺGrinch- świąt nie będzieʺ) w formie zdalnej. Z powodu pandemii koronawirusa nie zorganizowano wieczoru w formie stacjonarnej.

Reżyserem filmu przygodowego, familijnego jest Ron Howard. Został on wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Główne role zagrali Jim Carrey, Taylor Momsen, Christine Baranski. Film otrzymał nagrodę Oskara za najlepszą charakteryzację. Główny bohater Grinch- tajemniczy, zielony stwór nie cierpi świąt, mimo że inni mieszkańcy wioski są  zachwyceni wspaniałym, świątecznym czasem. Wielki, włochaty stwór postanawia zniszczyć  atmosferę świąt. Na ratunek przychodzi córka właściciela poczty, która słyszała wiele niepochlebnych opinii o Grinchu. To opowieść o samotności i o tym, że doświadczenia z przeszłości nie mogą nas nastawiać źle do teraźniejszości.

Uczniowie obejrzeli film w wersji anglojęzycznej, dzięki czemu mieli możliwości kontaktu z tzw. żywym językiem angielskim. Poznały i przypomniały popularne słowa używane w codziennych sytuacjach życiowych. Był to również świetny sposób na rozwinięcie umiejętności językowych tj.: wymowa, słownictwo. Możliwości nauki  języka angielskiego jest wiele, jednak  uczniowie klas starszych zgodnie stwierdzili, że oglądanie filmów to jeden z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych sposobów na efektywną naukę języka obcego.a