BUDOWA UKŁADU SŁONECZNEGO - KOŁO GEOGRAFICZNE

9 lutego 2023 roku  w ramach  koła geograficznego dla klasy V odbyły się zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Tematem spotkania była budowa Układu Słonecznego. Podczas lekcji wykorzystaliśmy sprzęt, który szkoła otrzymała z MEiN w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z nazwami planet Układu Słonecznego, miejscem Ziemi w tym układzie, możliwością zaprojektowania i wydrukowania modelu Układu Słonecznego w formacie 3D. Najpierw wprowadzono  dzieci w tematykę zajęć -  prezentacja multimedialna, mapa, karty pracy, a następnie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z funkcjami aplikacji Tinkercad na stronie internetowej i obserwować drukowanie zapisanego modelu. Gotowy projekt dzieci mogły zobaczyć następnego dnia i dokonać obserwacji przestrzennego modelu Układu Słonecznego. Wykorzystanie tak nowoczesnych technologii na zajęciach wzbudziło u uczniów ogromne zainteresowanie.