WYJAZD DO ZESPOŁU PAŁACOWO-PARKOWEGO IM. FRYDERYKA CHOPINA W SANNIKACH

W dniu 7 marca 2024 roku grupa dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I - IV udała się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzając z panią przewodnik pałacowe wnętrza, mogli wysłuchać wielu ciekawych opowieści związanych z tym miejscem i poznać życiorys Fryderyka Chopina. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy koncertu Chopinowskiego w wykonaniu pana Jarosław Domagała, przeplatanego licznymi ciekawostkami z życia kompozytora.  Potem wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach: "Ciemno wszędzie ..." - warsztaty wyrobu świec.
Uczestnicy poznali historię powstania świec oraz techniki ich wykonania. Pod kierunkiem prowadzącej zajęcia, każdy wykonał świecę z węzy, czyli pszczelego wosku.

Celem warsztatów było poznanie historii oświetlenia, zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności, a także wzmacnianie sprawności manualnych. Każdy uczestnik warsztatów zabrał własnoręcznie wykonaną świecę do domu, wcześniej elegancko ją pakując.

Na zakończenie zwiedziliśmy park, w którym mogliśmy obejrzeć rzeźby Fryderyka Chopina i wykonać pamiątkowe zdjęcia.