CHRZEST POLSKI - POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

14 kwietnia 966 roku uznaje się za symboliczną datę Chrztu Polski.
W 2019 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego. Odtąd polska kultura, historia rozwijały się na fundamencie religii chrześcijańskiej.
15 kwietnia 2024 roku, w 1058 rocznicę tego wydarzenia, uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno-muzyczny pt. "Chrzest Polski – początki Państwa Polskiego". Pragnęli w ten sposób przypomnieć ogromne znaczenie chrztu Mieszka I dla budowania naszej tożsamości narodowej.
W krótkiej narracji ukazali okoliczności tego wydarzenia. Scenariusz wzbogacił taniec pochodzący z tamtego okresu. Nie zabrakło też oprawy muzycznej, którą stanowiły pieśni „Oby dumna z nas była Polska” oraz „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.
Uroczystość została uwieczniona na fotografiach wykonanych aparatem zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.