BIEG PO ZDROWIE

Dnia 10 kwietnia 2024 r klasa czwarta podczas zajęć z wychowawcą realizowała program antynikotynowy „Bieg po zdrowie” z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Gostyninie. Zajęcia miały na  celu opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się o zagrożeniach płynących z używania nikotyny, następnie dyskutowały, wymieniały się doświadczeniami, spostrzeżeniami a także refleksjami na ten temat. Rozwiązywały kartę pracy licząc koszty palenia papierosów. Uczniowie miały możliwość zapoznać się z makietą jak palenie papierosów niszczy nasz organizm i nasze organy wewnętrzne. Na zakończenie każdy uczeń mógł wcielić się w rolę dziennikarza, przeprowadzając wywiad z osobami niepalącymi.