XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROFILAKTYCZNY ,,MŁODOŚĆ BEZ NAŁOGÓW”

We wtorek, 5 grudnia 2017r., w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny ,,Młodość bez nałogów”, którego organizatorami byli Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku oraz Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie.  W tym roku scenki ukazujące szkodliwość wszelkich używek przedstawili uczniowie dziewięciu szkół podstawowych z powiatu gostynińskiego. (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie oraz szkoły ze Zwolenia, Sokołowa, Sannik, Białotarska, Szczawina Kościelnego, Lucienia i Sierakówka).

Ideą konkursu jest zaprezentowanie przez uczniów scenek profilaktycznych obrazujących szkodliwość używek tj. papierosów, alkoholu, dopalaczy, narkotyków. Prezentowane scenki były oceniane wg następujących kryteriów: zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, oryginalność tekstu i stopień opanowania, oprawa muzyczna oraz ogólne wrażenia artystyczne. Poziom talentów uczniów z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie.

Najwyższą ocenę uzyskali uczniowie aż trzech szkół podstawowych: z Sierakówka, Sannik i Solca. Pomiędzy występami dzieci swoje umiejętności zaprezentowała również gostynińska grupa PaT-u - ,,Schody".