"NARKOTYKI, DOPALACZE - NIE TĘDY DROGA!" - DEBATA

8 lutego 2018 r. w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego zorganizowana została debata z udziałem specjalistów i terapeutów od uzależnień, władz powiatu, policji oraz dzieci i młodzieży „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Głównym
założeniem spotkania był problem narkotyków i dopalaczy na terenie powiatu Gostynin.

Młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich na własnych przykładach oraz przeżyciach opowiadała, czy miała do czynienia z narkotykami  i dopalaczami oraz czy ten problem dotyczy naszego regionu.

Debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” zorganizowana została przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie i obejmowała pięć zagadnień:

1. Przedstawienie  profilaktyczne  „Dopalacze  kradną  życie” –  uczniowie  Szkoły  Podstawowej  im.  Marszałka
   Józefa Piłsudskiego w Sierakówku.

2. Debata „Czy problem narkotyków i dopalaczy to problem marginalny czy realny?”–zaproszeni goście, organizatorzy oraz uczniowie szkół powiatu gostynińskiego.

3. Prezentacja dobrych praktyk „Uzależnieni od... języków obcych”– uczniowie Liceum Ogólnokształcącego
    z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.

4. Podsumowanie –  wnioski  i  rekomendacje  –  prowadzący  debatę  Szkoły  Podstawowej   nr  5  im.  Księcia
   Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki spektakl o tematyce profilaktycznej. Historia dotyczyła samotności i niezrozumienia młodych ludzi przez dorosłych, co doprowadziło do nieszczęścia – sięgnięcia po dopalacze. Główne motto spektaklu: ,,Pamiętajmy, że  czas poświęcony dziecku, nie jest czasem straconym”.

Występ uczniów przygotowany został pod kierunkiem p. Anny Dyszkiewicz i p. Adama Grabarczyka. Dekorację przygotowała p. K. Milczarek.