DZIEŃ JĘZYKÓW OBCHCY

Dnia 25 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami przygotowali uroczysty apel pełen atrakcji. Uczniowie kl. VB pod kierunkiem pani Joanny Ziółkowskiej zaprezentowali inscenizację inspirowaną baśnią o Kopciuszku w języku angielskim. Ich wspaniały występ i kostiumy cieszyły się ogromnym uznaniem publiczności. Klasa VI wraz z panią Joanna Wiśniewską-Pasek przygotowali scenki dramowe, ukazujące potrzebę nauki języków obcych. Kolejnym punktem programu był film przygotowany przez uczniów kl. VIII pod kierunkiem pani Agnieszki Okupskiej i pana Adama  Grabarczyka  pt. „The most interesting places in my town.”  Film  ten  zdobył  I  miejsce  w  powiatowym  konkursie z języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Podczas  apelu  mieliśmy  również  możliwość  obejrzenia  prezentacji  nadesłanej przez uczniów z zaprzyjaźnionej z nami szkoły w Makole na Słowienii. Uczniowie tejże szkoły byli naszymi partnerami w przygotowywanym przez naszą szkołę projekcie Erasmus plus.

Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy mogli skosztować tradycyjnych potraw z różnych stron świata, które zostały przygotowane przez uczniów poszczególnych klas przy współudziale wychowawców i rodziców.

Tego dnia rozstrzygnięto również konkursy na plakat i wiersz promujący naukę języków obcych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspaniałą zabawę.