WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 23 października 2018 roku uczniowie klasy VIII, Va i Vb wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem w stolicy była wizyta na Stadionie Narodowym, na którym czekała na nas trasa „Piłkarskie emocje”. Mogliśmy także wejść na trybuny przez bramki, a następnie udać się na taras widokowy. Wrażenia były niesamowite. Ze stadionu poszliśmy na starówkę Nowym Światem. Ulica ta nazywana jest traktem królewskim ponieważ tą drogą król Polski jeździł do Łazienek i Wilanowa. Na Placu Zamkowym przywitał nas król Zygmunt stojący na kolumnie przed swoim zamkiem. Poszliśmy dalej na starówkę. Tutaj obejrzeliśmy piękne warszawskie kamieniczki, a wśród nich po środku placu Syrenkę. Deszcz trochę nam dokuczał podczas spaceru. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego gdzie wzięliśmy udział w lekcjach. Uczniowie klasy VIII mieli okazję poznać sztukę międzywojnia, a klasy V tajemnice konserwacji dzieł. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. To był bardzo udany wyjazd. Wracaliśmy zmęczeni, ale mimo nienajlepszej pogody bardzo zadowoleni. Warszawa ma jednak jeszcze wiele ciekawych miejsc, do których chcielibyśmy jeszcze kiedyś zajrzeć.