WYCIECZKA DO MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH W ŁODZI

W ramach realizacji zadań projektu ,,Wolność, godność, niepodległość” w dniu  26 września 2018r. została zorganizowana wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klas V- VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum – 49 uczniów i trzech opiekunów: p. Elżbieta Mańkowska – dyrektor  szkoły,  p. Anna Dyszkiewicz,  p. Adam Grabarczyk.  Głównym  celem  wycieczki  była popularyzacja wiedzy o miejscach związanych z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego – patrona naszej szkoły.

Trasa wycieczko zawierała następujące miejsca:

• Więzienie na Gdańskiej - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi;
  • Plac Wolności;
  • Skrzyżowanie Piotrkowskiej z Zieloną
  • Dom Piłsudskiego przy ulicy Wschodniej,

W programie wycieczki był również udział młodzieży w zajęciach poświęconych życiu i działalności Józefa Piłsudskiego, jego osadzeniu w więzieniu oraz losach legionistów. Udział w warsztatach uświadomił uczniom, jak ważną wartością jest wolność dla każdego człowieka i jak ciężka była droga do wolności, jak wielkie było poświęcenie polskich patriotów, by Polska stała się znów niepodległa.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kinie i oglądanie filmu ,,Dywizjon 303”

Bogaty  program  edukacyjnego wyjazdu  pozwolił  rozbudzić w uczniach uczucia  i postawy patriotyczne,  szacunek i przywiązanie do tradycji oraz historii własnego narodu.