GDZIE JEST NASZE BETLEJEM ?

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny.  Sens tego święta polega na spotkaniu  i zjednoczeniu się ludzi z Bogiem. Adam Mickiewicz napisał: „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada Ci, jeżeli  nie  zrodził  się w  tobie”.  Należy  więc  pamiętać,  by  ten  radosny  czas  nie  tylko  był  zewnętrznym  przeżyciem  i  poddaniem  się chwilowemu   nastrojowi   oraz   urokowi   świąt,  ale   by   Chrystus  narodził  się w każdym z nas. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę w klasie, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na narodziny Dzieciątka Jezus. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowywane   przez uczniów pod opieką nauczycieli. Ta uroczystość ma zawsze wyjątkowy charakter.  Dostarcza wszystkim wielu  wzruszeń.

21 grudnia 2018 roku o godzinie 12.30 (piątek) uczniowie klasy III
i klas starszych, w specjalnie przygotowanych kostiumach,  w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, harcerze, dzieci  oraz Lucyfer i diabły.

Jasełka pt. ,,Gdzie jest nasze Betlejem?” przeplatane  były pięknymi kolędami i pastorałkami.  Mamy nadzieję, że występ ten sprawił,
że wszyscy obecni na uroczystym spotkaniu poczuli  magię zbliżających się świąt.  Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała  uczniom i złożyła zebranym świąteczne życzenia. Po występie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy III.

Wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości serdeczne dziękujemy.

Organizatorzy: p. I. Sudomir i p. B. Petrykowska.