TURNIEJ ,,BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM’’

29 września 2022r. w Szkole Podstawowej w Lucieniu odbył się turniej ,,BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM’’  O PUCHAR WÓJTA GMINY GOSTYNIN’’. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania  pomocy przedmedycznej,  promowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu.

W turnieju naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Martyna Ciesielska, Maja Dymczak, Norbert Hejner,  Adam Okupski. Drużyna zajęła IV miejsce. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu o ruchu drogowym, pokonanie rowerem toru przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy  oraz pieszy slalom z wykorzystaniem alkogogli. Uczniowie otrzymali dyplom, statuetkę oraz nagrodę rzeczową -  piłkę nożną. Do konkursu  uczniów przygotowała Joanna Pasek.