Ślubowanie klasy pierwszej

19 listopada 2010

ZA NAUKĘ CZAS SIĘ BRAĆ ...

19 listopada 2010 r - w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskeigo w Sierakówku odbyło się ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ.

W uroczystosci barli udział uczniowie klasy I:

• Kacper Balcerzak
              • Igor Bonisławski
              • Krzysztof Chmielecki
              • Kinga Frątczak
              • Jakub Kaczorowski
              • Magdalena Kaszubska
              • Piotr Kołodziejczyk
              • Michał Lis
              • Michał Michalak
              • Adrian Olobry
              • Maja Osińska
              • Oskar Parzęcki
              • Konrad Pasikowski
              • Kacper Zalewski

oraz Rodzice, Dyrektor Szkoły - Pani Henryka Trawczyńska, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Anna Kurkowska, Nauczyciele a także uczniowie klas 0 - VI.

Pierwszaków przywitali uczniowie klasy IV. Uczniowie klasy pierwszej weszli na salę w rytmie poloneza niosąc w ręku czerwoną różę. Następnie zaprezentowali się w części artystycznej recytując wiersze o szkole, o zachowaniu, o bezpieczeństwie i o Polsce. Śpiewali piosenki o tematyce związanej z treścią wierszy: "Witaj szkoło", "Ślubowanie", "Mam 7 lat", "Znaczki odblaskowe", "Chodź kolego", "Nasza klasa". Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku. Na zakończenie uroczystosci uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im Pani Dyrektor Henryka Trawczyńska, zaś Przewodnicząca rady Rodziców obdarowała dzieci przyborami szkolnymi. Całą uroczystość zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nad całą uroczystością czuwała wychowawczyni klasy - Pani Bożena Petrykowska.