Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

13 grudnia 2010

W dniu 13 grudnia 2010 o godz. 9.30 odbył się IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROFILAKTYCZNY "MŁODOŚĆ BEZ NAŁOGÓW". W konkursie wzięło udział 6 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Gostynin:

Szkoła Podstawowa w Solcu;

Szkoła Podstawowa w Teodorowie;

Szkoła Podstawowa w Białotarsku;

Szkoła Podstawowa w Lucieniu;

Szkoła Podstawowa Zwoleniu;

Szkoła Podstawowa w Sierakówku.

Celem konkursu było uświadomienie zagrożeń wypływających z używania substancji powodujących uzależnienie,wskazywanie prawidłowych wzorców zachowań,kształtowanie poczucia odpowiedzialności ponoszenia konsekwencji za własne czyny, zachowania, wzmacnianie poczucia własnej wartości. Warunkami uczestnictwa  w konkursie było zgłoszenie grupy do 5 uczniów,które miały pzygotować dwie formy o tematyce profilaktycznej (alkohol, narkotyki, papierosy): plakat (dowolny format i technika) oraz  piosenka. Prezentowane formy były oceniane przez jury w składze: Jerzy Michalak, Maria Aldona Gil, Mirosława Brzozowska według następujących kryteriów: zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, oryginalność tekstów, treść plakatu z tematyką konkursu i dobór ciekawej techniki, stopień opanowania pamięciowego tekstów, oprawa muzyczna, ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrody (DVD, magnetofony, głośniki) zakupiono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Gostynin.