21 stycznia 2011

STO LAT, STO LAT, NIECH ŻYJĄ ŻYJĄ NAM .....

21 stycznia 2011 roku odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Uczniowei klasy "0" i "I" przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Izabeli Grabowskiej i Bożeny Petrykowskiej. Po występach dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom drobne upominiki i laurki. Następnie Dziadkowie zostali ugoszczeni ciastem i herbatką. Kolejnym punktem spotkania były tańce i wspólna zabawa. Dziadkowie i Babcie "bawili" się w kalambury. Odbył się również konkurs - taniec z balonikami. Dziadkowie - na chwilkę - wrócili do czasów dzieciństwa, bawiąc się i tańcząc w kóleczku. Na koniec spotkania, wspólnie przy akompaniamencie akordeonu, śpiewali znane piosenki: "Siadła pszczółka na jabłoni", "Szła dzieweczka do laseczka". Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno Dziadków, jak i wnuków. Dziadkowie i Babcie byli szczęśliwi, że mogli popatrzeć na recytację i śpiew swoich kochanych wnuków. Byli bardzo wzruszeni i zadowoleni.

W uroczystości brali udział najważniejsi goście: Babcie i Dziadkowie z pania dyrektor Henryką Trawczyńską na czele oraz uczniowie       klasy "0":

• Kamil Dłużniewski
  • Paweł Fijałkowski
  • Piotr Fijałkowski
  • Dominika Grabowska
  • Klaudia Jastrzębska
  • Aleksandra Kijek
  • Paulina Kuźnicka
  • Weronika Olczak
  • Patryk Orzechowski
  • Justyna Pasikowska
  • Kacper Przygórski
  • Krystian Przygórski
  • Zuzanna Rosińska
  • Szymon Szarłat
  • Marcelina Winnicka
  • Marek Olczak
klasa "I":
  • Kacper Balcerzak (Leśniewice)
  • Kacper Balcerzak (Sierakówek)
  • Krzyś Chmielecki
  • Kinga Frątczak
  • Kuba Kaczorowski
  • Madzia Kaszubska
  • Michał Lis
  • Michał Michalak
  • Adrian Olobry
  • Maja Osińska
  • Oskar Parzęcki
  • Konrad Pasikowski
  • Kacper Zalewski
  • Oskar Dąbrowski.

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Dzisiaj mamy święto Dziadka, okazja niezwykle rzadka.
Ja Dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.
Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać, Dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy Dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami.

Dziś mojej Babci życzenia złożę,
w wiązankę kwiatów serduszko włożę
i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.
Moja Babunia najlepsza w świecie,
wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
Ja Babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!